В ЛНТУ започатковують індустрію моди

В ЛНТУ започатковують індустрію моди

Тиждень факультету архітектури, будівництва та дизайну в ЛНТУ розпочався по-справжньому яскраво. Модну колекцію історичного одягу презентувала загалу відома дизайнерка, модельєр та викладач кафедри архітектури і дизайну Наталія Градиська.

Відвідали показ авторських костюмів середньовічної епохи представники адміністрації ЛНТУ, на чолі із ректором Іриною Вахович, наукового-педагогічний колектив ФАБД, на чолі із деканом Олександром Андрійчуком, студенти ЗВО та усі охочі.

Унікальність подібної колекції полягає у тому, що вона повністю авторська, має чимало витончених і досконало продуманих деталей, сміливо поєднує яскраві кольори та особливі матеріали та ще й відтворює моду епохи Середньовіччя.

Презентуючи власні роботи, Наталія Градиська розповіла про своє становлення як модельєра і з чого почалося її захоплення. Вона каже, що відчула потяг до колекцій суконь та костюмів із журналів мод ще у 9 класі. Саме тому, для навчання дизайнерка обрала ЗВО за відповідним напрямком: «Мене більше вабив сценічний костюм, подобалося фантазувати, створювати феєрію, щось неординарне, а не повсякденний одяг. У закладі, де я навчалася, була розкішна атмосфера, ми створювали багато цікавого, працювали над різноманітним одягом», - пригадує Наталія Градиська.

На створення колекції саме з історичним ухилом модельєрку надихнув древній Луцьк та знайомство із директором історико-культурного заповідника: «Мене настільки надихнула атмосфера Старого Міста, що це стало поштовхом до створення таких костюмів».

Колекція відомої дизайнерки уже була показана широкому загалу, зокрема на тематичному заході у Замку Любарта. Нині ж надихнутися роботами майстрині мали можливість студенти та викладачі ЛНТУ.

Щодо джерела натхнення, каже Наталія Градиська, то сам процес роботи додає стимулу та бажання створювати колекцію за колекцією. За її словами, на виготовлення одного такого костюму витрачається до місяця часу. Водночас, нині жінка робить подібні костюми для театру чи на замовлення.

Захоплення від робіт дизайнерки висловила ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона наголосила, що подібні проекти надзвичайно цікаві в контексті навчання молоді і реалізації цікавих, креативних ініціатив. Тож, на думку ректора, цілком доречно сформувати у стінах університету відповідний гурток або ж осередок, де молодь із різних освітніх напрямків, але з бажанням творчо себе реалізувати та проявити таланти, могли би створювати подібні колекції на чолі із викладачами.

Крім того, Ірина Вахович наголосила на найближчій перспективі діяльності ЛНТУ – створення індустрії моди, як освітньої  програми.

«Це дійсно цікаво та захоплююче. Я мрію і сподіваюся, що найближчим часом у нас буде відкрита індустрія моди як освітня програма і це саме те, що треба робити, це те, що користується попитом. У чому полягає особливість якісної освіти: це також зайнятість в гуртках, де студенти набувають практичного досвіду і вмінь та реалізовують їх, виконуючи роботи на замовлення того ж театру, філармонії тощо. Це все треба робити і у нас для цього є всі можливості», - зазначила Ірина Вахович.

Насамкінець, Наталія Градиська побажала студентам мріяти, ставити цілі та намагатися їх досягнути, і саме це стане запорукою їхнього успіху: «Ставте цілі і йдіть до них. Якщо ви чогось хочете, але не реалізовуєте, то потім пошкодуєте. Тому бажаю всім студентам мріяти, опрацьовувати багато цікавої для себе інформації і це виведе ваш особистий шлях успіху».

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1999587326861974